7 stycznia 2016

Informacje

Pozwolenie na własną broń palną w skrócie…

rewolwer

 

Jako Klub pomagamy naszym członkom w uzyskaniu pozwolenia na broń palną. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy jak podejść do tematu więc my w wielkim skrócie przybliżymy zagadnienie…

Po pierwsze… Musicie stać się członkami klubu o charakterze strzeleckim, a można tego dokonać wypełniając deklarację członkowską, którą pobierzecie z naszej strony.

Po drugie… Opłacacie wpisowe i roczną składkę członkowską u nas lub przelewem na nasze konto.

Po trzecie…Aby podejść do egzaminu na patent strzelecki musicie być członkami klubu conajmniej 3 miesiące ( nie zwlekajcie więc gdyż kursy i egzaminy odbywają się co kilka miesięcy ).

Po czwarte…Bierzecie udział w kursie przygotowującym do egzaminu na patent strzelecki i zdajecie egzamin, wcześniej robiąc badania lekarskie dopuszczające do uprawiania sportu strzeleckiego.

Po piąte…Zdając egzamin na patent strzelecki, występujecie jednocześnie z prośbą o wydanie licencji na udział we współzawodnictwie PZSS.

Po szóste…Robicie badania do pozwolenia na broń palną i składacie wniosek o jej wydanie, czekacie parę tygodni i otrzymujecie pozwolenie na broń w ilości kilku sztuk. Możecie więc kupić sobie np.: karabin, strzelbę gładkolufową, pistolet np. Glock 17 czy wiele innych.

Jeżeli interesują Was szczegóły to kontaktujcie się z nami i odpowiemy na wszelkie pytania. O ile znamy na nie odpowiedź. 😉